Arbeidsområder
- Identity and Access Management
- Teamleder og produkteier for INTs utviklerteam for IAM
- Cerebrum, Brukerinfo, Passordtjenester, WebID, Weblogin, mm.
- Feide-administrator (delegert) for UiO
- Prosjektleder Forretningsroller (Orden i eget hus)
- Medlem av prosjekt Innføring av Exchange Online
- Medlem av KUDAFs felles fagnettverk i kunnskapssektoren
- Leder av Tjenestegruppe for Cerebrum
- Medlem av arbeidsgruppe for Office365
- Teamleder og produkteier for INTs utviklerteam for IAM
- Tillitsvalgt for NTL UiO
- Lokal tillitsvalgt ved IT-avdelingen
- Medlem av Forhandlingsutvalget under lokale lønnsforhandlinger
- Medlem av juletrefestkomiteen
Bakgrunn
- Medlem av Systemgruppe, ny IT-organisasjon 2022
- Scrum Master for INTs utviklerteam for IAM og IT-BOTTs utviklerteam for integrasjoner (BOTT-INT) 2020–2021
- Leder av Prosjekt Tilgangsstyringsgrupper 2020
- Fagansvarlig systemadministrator og driftssjef for Cerebrum 2013–2019 (USIT/IT-DRIFT/TD/KIA og USIT/ITI/API)
- Medlem av innføringsteam for ny integrasjonsarkitektur
- Medlem av bugprioriteringsrådet og den tekniske ledergruppa for Cerebrum
- Postmaster ved UiO 2010–2013 (USIT/SAPP/GT og USIT/IT-DRIFT/KD/GMT)
- Medlem av tjenestegruppe for meldingstjenester
- Viserektorkandidat i rektorvalget ved UiO i 2013
- Tillitsvalgt for NTL UiO
- Delegat for NTL UiO til Landsmøtet i NTL 2018 og 2022
- Sekretær og medlem av Arbeidsutvalget i NTL UiO 2019–2021
- Kasserer 2018, 2019 og 2022
- Styremedlem 2016–2022
Utdannelse
- Bachelor i realfag fra Institutt for informatikk (IFI)
- Lokal IT ved Institutt for informatikk (IFIDRIFT) og ved Det matematisk-naturvitenskapelige fakultet (MN) ved siden av studiene
- Vitenskapelig assistent på prosjektet WeScience0, der jeg drev med utvikling av språkteknologiske verktøy i Java sammen med USIT/SUF/DS (nå USIT/ITF/DS) og LNS (nå LTG)
- Studentpolitikk, bl. a. som:
- leder av Læringsmiljøutvalget (LMU)
- representant i Landsstyret (LS) i Norsk studentorganisasjon (NSO)
- representant i Studentparlamentet (SP) for Realistlista
- medlem av Studentutvalget ved MN (MNSU)
- medlem av Fagutvalget ved informatikk (FUI)
- Andre utvalgte, halvveis relevante, frivillige sysler:
- Foreningsansvarlig i Hovedstyret til Det Norske Studentersamfund 2013, leder av Representantskapets sekretariat 2014, og medlem av valgkomiteen 2014
- Leder og mangeårig styremedlem (herunder IT-ansvarlig) og senator i Filologisk Forening
- Programleder i teknologiprogram, medlem av IT-driftsgruppa og styremedlem på Radio Nova